کانال کتابخانه ما

چی شد چادری شدم؟

16
ژانویه
13

عالیا نراقی گردآورده و نویسنده کتاب “چی شد چادری شدم؟” سال ۹۰ در فراخوانی که در وبلاگش منتشر کرده بود از خوانندگان خواست تا دلیل انتخاب پوشش چادر را بنویسند، این فراخوان با استقبال زیادی از طرف خوانندگان رو به رو شد و باعث شد اولین مجموعه جمع آوری شده توسط نشر نوای دانش منتشر شود.

شایان ذکر است که در حال حاضر کتاب “چی شد چادری شدم؟” به چاپ دوم خود رسیده است.

در مقدمه این کتاب می خوانیم :

همیشه با خود فکر می‌کردم‌ ای کاش همه آن‌ها که قدر چادر خود را می‌دانند و عاشقانه دوستش دارند از خاطره انتخاب خود بگویند تا هر کس در هر شرایطی که هست، یک نفر را هم شرایط خود ببیند که در این مسیر و برای این انتخاب حرکت کرده و به جوابی که برای او قانع کننده بوده، رسیده است. آرزو داشتم این دلایل را همه بشنوند؛ افرادی که قدر چادر خود را نمی‌دانند، افرادی که در انتخاب حجاب بر‌تر مرددند، افرادی که دراین باره دچار سوء تفاهم شده‌اند، خانواده‌هایی که می‌خواهند برای این انتخاب به فرزندان خود کمک کنند.

* سایت نویسنده

 نظرات شما


آناهیتا گفت :

یه خانم بعد از صد هزار سال ، از اونطرف اومده بنا به هر دلیلی که نگم بهتره چادری شده !!! چرا از صد هزاران خانمی که از این طرف میرن و فورا خجاب رو بر میدارن چی؟ اجازه هست کسی از اونها بنویسه؟!
ببخشید اما سایت خوب و مفیدت داره به سمت یه کتابخونه با یه ایدئولوژی خاص و رادیکالیسم پیش میره
حالا اگه دیدگاه من با مضامین غیر اخلاقی و توهین همراهه منتشرش نکن :D


سعید گفت :

اتفاقا این کتاب برای همونایی که اونطرف هم رفتن و حجاب از سر برداشتن هم توصیه خوبیه تا بفهمن چقدر راحت عفتشونو کنار گذاشتن خوبه که درگیر یکی دو کلمه غربی نشیم و احساس کنیم اگه به سمت غربیا بریم خودمونو عقب انداختیم سال هاست تو غرب یکی یکی مکاتب دارن سقوط میکنن و متاسفانه عده ای تازه دارند واپس گرا میشن و فکر میکنند این مدرنیته است واقعا خنده داره اگه دینمونو بفهمیم و دنبالش بریم دین برای همه اعصار و کامل ترینه متاسفم برای یه عده که تمام حرفشون دهن کجی به دینه که در واقع به خودشون دهن کجی میکنن چون دین رو خدا برای زندگی بهتر و سعادت خودمون فرستاده نه بیشتر!


اکبر گفت :

سلام
متاسفانه ما فکر میکنیم (حجاب و عفاف یکی است) در صورتی که این دو ربطی بهم ندارند .من خیلی از زن ها را می شناسم که حجاب دارند ولی افسوس….
برعکس باز خیلی از زنها رامی شناسم که به
حجاب زیاد اعتقاد ندارند ولی خیلی غفاف دارند


حسن گفت :

همه چیز این دنیا مثه ی پل هستش ک اینطرفیا دوس دارن برن اونطرف و اونطرفیا دوس دارن بیان اینطرف…..دلیلشم این هستش ک ما انسانها از زندگیمون راضی نیستیم؛-)


فائزه گفت :

سلام به من نظر من کسی که حجاب داره باید عفاف هم داشته باشه اونی که هر دو را نداره اصلا درکی از حجاب و عفاف نداره فقط از پوشش چادر برای اهداف خودش که نمی دونم چیست که مطمئنا هم منافعش هست استفاده می کنه من حتی افرادی را سراغ دارم که مدام در حال ذکر گفتن و قران خواندن هستند ولی وقتی میگم پس حجابی که توی قران گفته چیه میگن این برای زمان ما گفته نشده برای اعراب بوده یعنی کاملا معنی و تفسیر به نفع خودشون میکنند


مهدی گفت :

سلام به همگی
به نظر بنده حقیر داشتن حجاب شرط لازم برای عفیف بودنه اما شرط کافی نیست.
و من الله توفیق

  • دیدگاه هایی با مضامین غیر اخلاقی و توهین منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های نوشته شده حداکثر تا 48 ساعت آینده منتشر خواهد شد.
  • در صورت داشتن پیشنهاد و یا انتقاد از طریق بخش تماس با ما مکاتبه کنید.