کانال کتابخانه ما

شکر آب

10
ژانویه
13

اگر شما هم از خوانندگان وبلاگ “گیلاس خانمی هستم” باشید میتوانید لحن و بیان محدثه خالو را بخوبی بشناسید، شکر آب اولین مجموعه کتاب محدثه خالو است که در سال ۹۱ توسط نشر شور آفرین منتشر شد و بازتاب خوبی در بین اهالی کتاب داشت.

خلاصه داستان را با هم می خوانیم :

کتاب شرح زندگی پسری به نام “سامان” است که به درخواست پدر تن به ازدواجی اجباری داده که هیچ کدام به یکدیگر علاقه ندارند.
طی مشکلاتی، این دو به هم علاقه مند شده ولی اینبار خانواده ها موافق زندگی این زوج نیستند؛ این دو برای فرار از خانواده و مخالفت ها مدتی را در شمال زندگی میکنند.
پس از موافقت خانواده ها و بازگشت به تهران، مشکلی جدی برای سامان و نیلوفر پیش آمده که در این حین سامان به خیانت نیلوفر مشکوک می شود..

اکثر اهالی کتاب بر این باور هستند که کتاب جذابیت و گیرایی بالایی دارد و بعد از خواندن چند پاراگراف؛ نمی شود کتاب را زمین گذاشت و نا خودآگاه میل به خواندن، خواننده را وادار به خواندن باقی رمان میکند.

بخشی از کتاب را با هم می خوانیم :

خدایا خانه چقدر قشنگ شده بود. همه جا از تمیزی برق می‌زد. ولی هیچ صدایی نمی‌آمد به سمت اتاق خواب رفتم. آنجا خوابیده بود. دلم می‌خواس بگویم مثل شیطان خوابیده، مثل دیو اما اینطور نبود. مثل فرشته‌ها به خواب رفته بود. لباس خواب سفیدی به تن داست. موهایش روی بالش پخش شده بود. انگار صورتش در ابرها باشد. چقدر قشنگ بود. یک لحظه عاشقش بودم لحظه بعد از او نفرت داشتم.

گذشته از این که محدثه خالو خود یکی از وبلاگ نویس های شناخته شده و منتخب است، کتابش هم جزء پرفروش ترین ها قرار گرفته و در حال حاضر دومین چاپ خود را پشت سر گذاشته است.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید محدثه خالو این رمان را در ۲۰ سالگی نوشته است و حالا، بعد از ۱۰ سل منتشرش کرده و به این میزان از محبوبیت دست یافته، آیا می شود محدثه خالو را به عنوان یک نویسنده جوان و خوش آتیه به دنیای داستان و ادبیات معرفی کرد؟

منتظر آثار بعدی این نویسنده هستیم..

* سایت نویسندهنظرات شما


اﺣﻤﺪﺭﺿﺎ ﻣﻘﺪﻡ ﭘﻴﺸﻪ گفت :

ﺷﻤﺎ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﻭ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻣﺘﻦ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﻛﺮﺩﻱ ﻳﺎ ﻣﺎ ﺭﻭ!!! ﻧﻮﻳﺴﻨﺪﻩ ﺧﻮﺵ اﺗﻴﻪ?! ﺯﺭﺷﻚ! ﻛﺘﺎﺑﺶ اﺭﺯﺵ اﺩﺑﻲ اﺵ ﺻﻔﺮﻩ ﻣﺰﺧﺮﻑ ﻣﺤﺾ ﻳﻌﻨﻲ اﻳﻦ ﺧﺎﻧﻢ ﺣﺘﻲ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﺯﺣﻤﺖ ﻧﺪاﺩﻩ ﻳﻪ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻛﻮﭼﻴﻚ ﻛﻨﻪ ﺑﻔﻬﻤﻪ ﺑﺮاﻱ ﻃﻼﻕ ﮔﻮاﻫﻲ ﻋﺪﻡ ﺑﺎﺭﺩاﺭﻱ ﺯﻭﺟﻪ ﻧﻴﺎﺯﻩ ﻭاﻻ ﻃﻼﻕ ﺻﺎﺩﺭ ﻧﻤﻴﺸﻪ!!!!!!! اﻭﻧﻮﻗﺖ ﻳﻪ ﺩﻓﻌﻪ ﻣﻌﺠﺰﻩ اﺳﺎ ﺑﻌﺪ اﺯ ﻃﻼﻕ ﺯﻥ ﺳﺎﻣﺎﻥ ﺯﺭﺗﻲ ﻣﻴﺰاﺩ و ﺑﺎﻗﻲ ﻣﺎﺟﺮاﻫﺎ!!! ﺻﺪ ﺭﺣﻤﺖ ﺑﻪ ﭘﺎﻭﺭﻗﻲ ﻧﻮﻳﺲ ﻫﺎﻱ ﻣﺠﻠﻪ ﻫﺎﻱ ﺯﺭﺩ! ﻳﻚ ﺭﻣﺎﻥ ﭘﺴﺖ ﻋﺸﻖ ﺁﻟﻮﺩ اﺭﺯﺵ اﻳﻦ ﺣﺮﻓﻬﺎﻱ ﭼﺎﭘﻠﻮﺳﺎﻧﻪ ﺷﻤﺎ ﺭا ﻧﺪاﺭﻩ.


web page alert گفت :

هزاران افرین.واقعا کتاب سطح پایینی است و نوجوان پسند.موندم کی به این اجازه چاپ داده!


مهتاب گفت :

کاملا با نظر اقای احمد رضا موافقم. حیف از پولم که حروم شد کتاب پوچ و به دردنخوری بود حتی نتونسته جا پای فهمیه رحیمی بزاره


lili گفت :

قشنگ بود

  • دیدگاه هایی با مضامین غیر اخلاقی و توهین منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های نوشته شده حداکثر تا 48 ساعت آینده منتشر خواهد شد.
  • در صورت داشتن پیشنهاد و یا انتقاد از طریق بخش تماس با ما مکاتبه کنید.