کانال کتابخانه ما

آدم‌ها

1
ژانویه
15

آدم ها” به قلم احمد غلامی، روزنامه نگار ایرانی در زمستان سال ۹۰ از نشر ثالث منتشر گردید؛ همچنین به عنوان برنده بهترین مجموعه داستان سال بنیاد هوشنگ گلشیری “۱۳۹۰” نیز انتخاب شد.

این مجموعه شامل ۶۲ داستان کوتاه است و همان طور که از اسمش پیداست حول محور “آدم”ها و زندگی هایشان می چرخد.

بخشی از داستان را با هم می خوانیم:

خلیل می نشست روی پیت حلبی و او هم می‌نشست روی زمین. خلیل، آخرین فیلمی را که دیده بود صحنه به صحنه، ذره به ذره برای او تعریف می‌کرد و او چنان با شوق گوش می داد که انگار هوش و حواسش را از داده است. خلیل، همه فیلم‌فارسی‌ها را می‌رفت و بعد آنها را با تمام جزئیات بری نادر تعریف می‌کرد…

وقتی فیلم گوزن‌ها را برای نادر تعریف می‌کرد، نادر اشک در چشم‌هایش جمع می‌شد. وقتی می‌رسید به آخر فیلم، آنجا که پلیس‌ها خانه را به رگبار می‌بندند و در و دیوار را سوراخ سوراخ می‌کنند و بهروز تیر می‌خورد و می‌گوید: “نمردیم و گوله هم خوردیم.” نادر اشک‌هایش سرازیر می‌شد و می‌زد زیر خنده.

اگر کمی حس کنجکاوی دارید بد نیست سری به اولین کتاب فروشی نزدیک منزل اتان بزنید و این کتاب را تهیه کنید، به عقیده ی اهالی کتاب شخصیت تکراری ای در این مجموعه نخواهید دید، می شود ساعت ها رو به روی کتابتان بنشینید و زندگی آدم ها را بخوانید، تلخ و شیرینی هایش با هم اند.. .

البته؛ ناگفته نماند که اگر مخاطب روزنامه ی اعتماد بوده اید حتماً در ستون “آدم ها” این قصه ها را خوانده اید، چرا که احمد غلامی این داستانک ها را در روزنامه اعتماد می نوشته است و بعد تصمیم گرفت تا همه اش را یک جا جمع کند و به نام آدم ها منتشر کند.  • دیدگاه هایی با مضامین غیر اخلاقی و توهین منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های نوشته شده حداکثر تا 48 ساعت آینده منتشر خواهد شد.
  • در صورت داشتن پیشنهاد و یا انتقاد از طریق بخش تماس با ما مکاتبه کنید.