کانال کتابخانه ما

نفر هفتم

27
جولای
13

هاروکی موراکامی را قبلاً با مجموعه “دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل” معرفی کردیم، حالا اینبار به سراغ مجموعه ی “نفر هفتم” از همین نویسنده رفته ایم.

این مجموعه که در سال ۹۰ با ترجمه محمود مرادی از نشر ثالث منتشر شد، شامل ۸ داستان کوتاه است که موراکامی با همان سبک خودش خواننده را به دنیای عجیب شخصیت ها و داستان هایش می کشاند.

در بخشی از متن می خوانیم:

فقط سه راه برای کنار اومدن با یه دختر هست. اول این‌که دهنت رو ببند و به حرفایی که می‌زنه گوش کن، دوم این‌که بهش بگو از هر چیزی که می‌پوشه خوشت می‌آد و سوم این‌که به غذاهای خیلی خوب مهمونش کن. آسون بود نه؟ اگه همه این کارا رو انجام دادی و باز هم نتیجه نگرفتی بهتره از خیرش بگذری.

به عقیده ی اهالی کتاب سبک وسیاق نوشته های موراکامی را می شود پس از چند داستانک شناخت و به تکراری بودن سبکش پی برد، ولی برخی نیز بر این باور هستند که موراکامی در داستان هایش به تناسب از عشق، نفرت، خانواده، زندگی و آرامش صحیت می کند و احساس خودش را به خواننده نشان می دهد و همین هم باعث می شود خواننده بیش از پیش با داستان هایش ارتباط برقرار کند.

البته این دلیل نمی شود که از سبک اصلی نوشتاری او چشم پوشی کنیم. او یک نویسنده ی سورئالیسم است و باید این را قبول کرد که اغلب، شخصیت های داستان های موراکامی خیالی و کمی عجیب و دور از واقعیت هستند و همین هم باعث شده است که او را از دیگر نویسندگان ژاپنی تبار که به سبک سنتی می نویسند، متمایز بشماریم.نظرات شما


سئو سایت گفت :

با تشکر از سایت خوبتون


فونی اپ گفت :

به دلیل محتوای خوب سایت شما تبلیغ شما در سایت ما قرار گرفت.


با سلام و سپاس بسیار عالی بود موفق باشید

  • دیدگاه هایی با مضامین غیر اخلاقی و توهین منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های نوشته شده حداکثر تا 48 ساعت آینده منتشر خواهد شد.
  • در صورت داشتن پیشنهاد و یا انتقاد از طریق بخش تماس با ما مکاتبه کنید.