کانال کتابخانه ما

بهم میاد؟!

9
می
13

بهم میاد؟!” نوشته ی رنده عبدالفتاح و ترجمه ی محسن بدره است که در سال ۹۱ از سوی نشر آرما منتشر شده است.

موضوع کتاب چیه؟

کتاب از زبان یک دختر نوجوان استرالیایی و اصالتاً فلسطینی است که می خواهد حجاب را برای خودش انتخاب کند. آن هم با تفکر و تصمیم قبلی، همه ی جوانب کار را می سنجد و بعد تصمیم نهایی اش را می گیرد.

این کتاب چه ویژگی هایی داره؟

رنده عبدالفتاح که یک فعال اجتماعی و مدافع مردم فلسطین است سعی کرده تا به خوبی حالات و شرایط یک دختر نوجوان را با تمام جزئیاتش در این مجموعه به نمایش بگذارد. لحن این مجموعه روان و شخصیت های معرفی شده ی اجتماعی کسانی هستند که ما در دنیای واقعی امان هم می شناسیمشان.

و نکته مهمتر اینکه این مجموعه در خارج از ایران هم به چاپ رسیده و مخاطبان خودش را پیدا کرده است.

بخشی از متن را با هم می خوانیم :

دخترهایی را دیدم که آن را “حجاب” فول‌تایم و حتا داوطلبانه بیرون از مدرسه می‌پوشیدند. به خاطر شجاعت‌شان احترام زیادی برای آن‌ها قائل بودم. حتا کمی به آن‌ها حسودی‌ام می‌شد؛ چون من بلافاصله بعد از مدرسه می‌خواستم روسری‌ام را بکنم، ولی آن‌ها می‌توانستند کاملا آرام و حتا با افتخار سوار قطاری شوند که پر بود از دانش‌آموزان مدارس دیگر،‌ بدون این‌که حتا ذره‌ای تردید یا ترس داشته باشند. به نظر می‌رسید آن‌ها بسیار با هویت خودشان در صلح‌اند و هر کسی آن‌ها را می‌شناسد، در چارچوب‌های خودشان به آن‌ها احترام می‌گذارد.  • دیدگاه هایی با مضامین غیر اخلاقی و توهین منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های نوشته شده حداکثر تا 48 ساعت آینده منتشر خواهد شد.
  • در صورت داشتن پیشنهاد و یا انتقاد از طریق بخش تماس با ما مکاتبه کنید.