کانال کتابخانه ما

پدر آن دیگری

7
مارس
13

پدر آن دیگری” سومین مجموعه کتاب، نوشته ی پری نوش صنیعی است که در شهریور ماه سال ۸۳ از نشر روزبهان منتشر شد. شایان ذکر است که این مجموعه هم اکنون به چاپ هشتم خود رسیده است.

موضوع کلی کتاب هم پیرامون خاطرات “شهاب” پسرکی است که از نظر سایرین یک عقب افتاده محسوب می شود. چرا که با کودکان هم سال خود متفاوت است و با کسی صحبت نمی کند و تنها سرگرمی اش بازی با دو شخصیت خیالی به نام ببی و اسی است. این مجموعه گاهی از زبان شهاب “اول شخص داستان و گاهی هم از زبان مادر شهاب “مریم” روایت می شود.

شهاب یک خواهر و برادر به نام های شادی و آرش نیز دارد.

پدرش همیشه نصبت به شادی مهربان، با آرش منظقی و با شهاب نا مهربان رفتار کرده و همین باعث شده است که شهاب او را “پدر آن دیگری” بخواند.

در بخشی از کتاب می خوانیم :

از میان تمام حرفها فحش را تشخیص می‌دادم، با دقت آنها را می‌شنیدم و به خاطر می‌سپردم.

معنی بعضی را می‌فهمیدم، مثل پدرسگ، بابای آرش یکبار که نمی‌دانم چرا از دست آرش عصبانی بود به مادر گفت: به این پدر سگ بگو دیگه تحمل این لوس بازیهاش رو ندارم.

عصبانیت او از آرش به اندازه کافی عجیب بود ولی این کلمه پدرسگ از آن هم عجیب‌تر بود. ما به اتاق خودمان رفتیم.

اَسی گفت: دیدی بابای آرش هم فحش می‌ده! بَبی گفت: آره، گفت: پدرسگ. یعنی بابای آرش سگه!

من گفتم عجب خنگیه این بابای آرش! بابای آرش که خودشه، پس یعنی خودش سگه! وای که آنروز چقدر خندیدیم. سه تایی دور اتاق چرخیدیم و هی گفتیم “پدرسگ، پدرسگ، پدرسگ”

از نظر اهالی کتاب، مجموعه “پدر آن دیگری” نوشته ی پری نوش صنیعی به نسبت دو مجموعه قبلی او، به نام های “رنج همیشگی” و “سهم من” روایت گری و داستان بهتری دارد و بیشتر مورد استقبال واقع شده است.  • دیدگاه هایی با مضامین غیر اخلاقی و توهین منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های نوشته شده حداکثر تا 48 ساعت آینده منتشر خواهد شد.
  • در صورت داشتن پیشنهاد و یا انتقاد از طریق بخش تماس با ما مکاتبه کنید.