کانال کتابخانه ما

چهل سالگی

25
فوریه
13

چهل سالگی” نوشته ی ناهید طباطبایی، در سال ۷۹ توسط نشر چمشه منتشر شد، این مجموعه در حال حاضر دهمین سری چاپش را پشت سر می گذارد.

موضوع کلی کتاب هم پیرامون یک عشق قدیمی است. شخصیت اول داستان [آلاله] که در آستانه ی چهل سالگی است. زنی که با داشتن شوهری منطقی و زندگی آرام، به عقیده اطرافیان خوشبخت خوانده می شود، حال با آمدن “هرمز” عشق دوران جوانی اش به یکباره دچار تنش می شود.

در این بین فرهاد [همسر آلاله] سعی بر این دارد تا یک شوهر منطقی و ایده آل باشد و سختگیری های معمول را نداشته باشد، خود را یک جنتلمن واقعی معرفی کند تا آلاله احساس گناه کمتری داشته باشد.

مطمئنن فیلم “چهل سالگی” که توسط علیرضا رییسیان” ساخته شده است را دیده اید، فیلمی با مضمون این کتاب.

در بخشی از کتاب می خوانیم :

سرش را به پشتی تکیه دادو آخرین شبی را که هرمز می رفت به یاد آورد. یک مهمانی بود،پر از بچه های همکلاسی. اتاق پر بود از دوستان او و هرمز، دخترها دوروبر هرمز می پلکیدند و او که طبعی با نشاط و شوخ داشت سر به سر همه می گذاشت. آلاله گوشه ای نشسته بودو غمگین تر از ان بود که به شوخی های هرمز بخندد. یک روز مادرش به او گفه بود: همۀ ما در جوانی عاشق بوده ایم، عشق ها یکی یکی رفتند و تکه ای از دل مارا با خود بردند.

* سایت نویسندهنظرات شما


سهراب کریمی گفت :

کتاب بشدت از فیلم ساخته شده بهتره و بخوبی تونسته حالات شخصیت آلاله رو بیان کنه ، کاری که در فیلم خوب انجام نگرفت …


طیبه درویشی فر گفت :

باسلام خیلی دوست دارم این کتاب را داشته باشم لطفا خرید اینترنتی امکان پذیر هست؟
باتشکر

با سلام، فعلاً امکان خرید اینترنی در سایت ما فراهم نیست، در حال حاضر می توانید از این لینک برای خرید اقدام فرمایید.با تشکر

  • دیدگاه هایی با مضامین غیر اخلاقی و توهین منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های نوشته شده حداکثر تا 48 ساعت آینده منتشر خواهد شد.
  • در صورت داشتن پیشنهاد و یا انتقاد از طریق بخش تماس با ما مکاتبه کنید.